O vákuovaní - dlhší a zdravší život vašich potravín

Vaculife – neodmysliteľná súčasť  kuchyne!
Máte doma potraviny, ktoré nestihnete skonzumovať? Predĺžte možný čas skladovania potravín a budete mať viac času na ich spracovanie a využitie. V určenom čase skladovania vo vákuu eliminujeme pôsobenie vzduchu, vlhkosti, tepla, množenie mikroorganizmov a húb, a tak môžeme potraviny spracovať aj v čase 3- až 5-krát dlhšom. Vákuový systém nám umožňuje nielen uchovať potraviny čerstvé a zdravé, ale znížením plytvania potravinami šetrí aj naše financie.
Využite rôzne nákupné akcie (samozrejme, iba kvalitných potravín, nie po lehote spotreby) a možnosť nakúpenia potravín na celý týždeň dopredu –  takto ušetríte čas i peniaze.

Večera bez zbytočných riadov
Nádoby sú vhodné na čerstvé potraviny, ale aj na hotové jedlá. Fantastická sviečková z nedele možno chutí ešte v pondelok, ale nikoho nebaví jesť to isté ďalšie 3 dni. Preto si v utorok, stredu či štvrtok pripravte niečo iné. Ale v piatok po príchode z práce vytiahnite z chladničky sviečkovú vo vákuovej dóze, otvorte a – bez vrchnáka! – zohrejte v mikrovlnnej rúre. Po týždni tak budete mať opäť na tanieri kvalitnú, čerstvú a zdravotne bezchybnú sviečkovú bez mykotoxínov a baktérií.  
Vákuový systém je praktický najmä pri malých deťoch – z čerstvého ovocia môžeme pre tých najmenších pripraviť väčšie množstvo výživy, uskladniť v nádobe na vákuové uskladnenie, odložiť v chlade a kedykoľvek znova otvoriť.

Ide sa do prírody...
Chystáte sa s rodinou či priateľmi na piknik? Nezabudnite na Vaculife!
V nádobách Vaculife si môžete pripraviť na piknik ovocný či zeleninový šalát na viac dní dopredu, vo vákuu vydrží čerstvý až 7 dní. Praktické nádoby vám umožnia prehľadné a usporiadané uloženie do piknikového koša. Obľúbený nápoj tiež bezpečne uzatvoríte špeciálnym uzáverom na fľaše Vaculife.
Pri dlhšom pobyte v prírode, napr. počas stanovačky, zostanú potraviny v nádobách dlhšie čerstvé. Zabránite tak aj prístupu hmyzu k nim.
Výhoda!
Vákuová pumpa pracuje na baterky, a preto si ju môžete pribaliť do piknikového koša a neskonzumované potraviny či nedopitý nápoj opäť vysatím vzduchu uložiť.

Grilovačka s Vaculifom
Vaculife je jedinečným pomocníkom pri príprave na grilovačku. Mäso naložíte do marinády priamo v nádobách, vákuovo uzavriete a necháte marinovať. Výhodou marinovania v dózach Vaculife je kratší čas potrebný na úpravu mäsa. Opakovaným vysatím vzduchu z nádoby (cca 4-krát) sa otvárajú póry mäsa a marináda lepšie a už za pol hodiny presiakne do hĺbky. V tých istých nádobách ho bezpečne prenesiete ku grilu. Ryby môžete už vopred zabaliť do vákuových vreciek a uložiť v mrazničke, tak ako aj špekáčiky či iné dobroty. Budete ich mať vždy čerstvé a pripravené na opekanie alebo grilovanie.

Romantický večer
Radi si s partnerom posedíte pri pohári kvalitného vína? Často však po jednom poháriku zostáva veľká časť nápoja vo fľaši. Pomocou uzáveru Vaculife fľašu hermeticky uzavriete a kvalitný nápoj tak uchováte pre ďalší romantický večer bez zmeny chuti a farby.
Náš tip na využitie uzáveru:
Aj vysokokvalitný panenský olivový olej po otvorení fľaše podlieha oxidácii a môže meniť svoju chuť a farbu. Uchovajte jeho vlastnosti čo najdlhšie bezo zmien pomocou uzáveru s vákuovým ventilom!

Nielen na potraviny
Pomocou vákuového systému môžete v nádobách alebo vreckách uskladniť aj veci, ktoré treba chrániť pred pôsobením vlhkosti – doklady, dokumenty, fotografie, šperky, mince a bankovky či vzácne veci ako menšie starožitnosti či zberateľské kúsky (známky...).
Vákuové vrecká zabraňujúce preniknutiu vlhkosti využijete práve na bezpečné uloženie dokladov a cenností aj na cestách, počas pobytu pri vode (splavovaní riek).
Určite počas pobytu v prírode, napríklad za nepriaznivého počasia, oceníte vrecká či dózy na vákuové uskladnenie aj ako ochranu fotoaparátu, batérií, mobilného telefónu alebo inej drobnej elektroniky.

Hostina pre ryby
Ak máte doma vášnivého rybára a občas neviete, či z chladničky vyťahujete jedlo pre rodinu, alebo  jedlo pre ryby, alebo sa bojíte zmiešania ich vôní a chutí, vyskúšajte Vaculife! Vzduchotesné nádoby vám umožnia prehľadne uložiť potravu určenú pre ryby v chladničke bez úniku pachov, ktorá navyše dlhší čas zostáva čerstvá. Praktické je i balenie rôznych návnad a ich prenos v  nádobách až k rybníku.